Aktuální počasí

Počasí dnes:

3. 7. 2020

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky. Denní teploty 21 až 25°C. Noční teploty 15 až 11°C.

Přehrát/Zastavit Další

Svátek

Dnes je 3.7.2020

Svátek má Radomír

Zítra má svátek Prokop

Státní svátky a významné dny na zítřek:

  • Mezinárodní družstevní den

Navigace

Obsah

Návštěva matčina rodiště

Do naší knihy návštěv přišel 17.8.2011. následující vzkaz:

Obraciam sa na Krasikovčanov s pozvánkou na otvorenie výstavy "NÁVRATY" dňa 17.9. 2011 v Mestskom múzeu a galérii v Svitavách, o 15.hod., členov bratislavského združenia ART CLUB 60+8, ktorí majú korene na Morave. Moja mama sa 23.12.1909 narodila ako Marta Messlerová v Krasikove. Na výstave sa predstavia siedmi výtvarníci so vzťahmi k Morave (medzi nimi aj ja a moja dcéra Sylvia). Možno, že sa ešte nájdu v Krasikove potomkovia spolužiakov mojej mamy a budú mi môcť priblížiť kraj, v  ktorom moja mama strávila detstvo. Srdečne pozdravujem a teším sa dovidenia. Yvonna Hanáková 

20.8.2011 přijela paní Hanáková se svou pražskou přítelkyní  do Krasíkova. Pátrání v minulosti je obtížné. Obecní kroniky z počátku století jsou v nenávratnu a rovněž pamětníci z té doby se nenajdou. Jak to dopadlo posléze na tatenické faře, nevím, a ani na výstavu do Svitav jsem se nedostal.


Pozvánka do Svitav:

Městské muzeum a galerie ve Svitavách - Návraty 17.9. - 13.11.2011

Od 17. září budou v galerijních sálech muzea vystavena výtvarná díla sedmi umělců ze Slovenska majících blízký vztah k našemu regionu. Někteří se tu narodili, ale dnes žijí za naší nejbližší východní hranicí, jiní se nám ze Slovenska naopak přistěhovali. Všichni ale potvrzují teorii, že Československo v kulturní oblasti nezaniklo. A ještě jedno mají společné. Jsou absolventy Vysoké školy výtvarného umění v Bratislavě. Na koho a na co se můžeme těšit? Svým výběrem z tvorby se představí umělci různých generací a různého zaměření, všichni s akademickým výtvarným vzděláním - Karol Prudil, Lubica Prudilová, Ĺubica Sitáková-Prudilová, Veronika Witzová, Eva Benešová, Yvonna Hanáková a Sylvia Hanáková. Výstavní síně zaplní obrazy, grafika, kresby, fotografie i plastiky. Hnacím motorem celého tohoto uskupení je ak. malíř Karol Prudil, který se vrací do Svitav po více než půl století. V letech 1951-55 totiž studoval na svitavském gymnáziu a tak věřím, že se na vernisáži setká s některými ze svých tehdejších spolužáků. Krom mnoha výstav v České a Slovenské republice vystavoval také v Rakousku, Holandsku, Itálii, Egyptě, jeho díla jsou ve vlastnictví mnoha institucí, firem i v soukromých sbírkách doma i v zahraničí. V současnosti pracuje nejen v oboru malby, ale také ve výtvarné tvorbě v architektuře (mozaiky, reliéfy, plastiky…) a uměleckém designu. A je nám ctí, že se rozhodl své kulaté, 75 narozeniny oslavit se svými přáteli právě ve městě svých středoškolských studií. Výstavu zahájíme společně se všemi vystavujícími v sobotu 17. září v 15 hodin. Jste srdečně zváni.
 

Odkaz na výstavu Návraty do stránek galerie

Stránka

  • 1

Paní Yvonna Hanáková (vlevo) se svou kamarádkou z Prahy

Paní Yvonna Hanáková (vlevo) se svou kamarádkou z Prahy

 


Stránka

  • 1