Obec Krasíkov
ObecKrasíkov

O naší obci

Dnešní Krasíkov se řadí ke členům svazku obcí Mikroregion Lanškrounsko. Vesnice má vybudován vodovod, kanalizaci s napojením na čističku odpadních vod a plynofikaci. Občanům je k dispozici knihovna, prodejna smíšeného zboží, hostinec, 2 hřiště a tělocvična

Nájemní dům č.p. 115

Nájemní dům č.p. 115.

Budova sloužila od roku 1945 pro místní národní výbor, knihovnu, ubytování učitele školy a byt ředitele měšťanské školy. Dále pak bylo přízemí přestavěno na mateřskou školu a po roce 1990, kdy pro nedostatek dětí byla školka zrušena, na obchod se smíšeným zbožím, který provozoval místní občan Jiří Jelínek. Nyní je celý objekt přestavěn na byty a ty jsou pronajímány místním občanům.

Projekt na rekonstrukci objektu č.p.115 byl zadán ke zpracování místnímu občanu panu ing. Miloslavu Benešovi, autorizovanému projektantovi. Z jeho "dílny" pocházejí rovněž projekty na rekonstrukce hostince a obchodu.

Datum vložení: 31. 7. 2011 9:59
Datum poslední aktualizace: 6. 10. 2020 9:49
Autor:

Dnes je 21.4.2021

Svátek má Alexandra

Zítra má svátek Evženie

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Evropský den akcí proti rasismu
  • Den Země
  • Slavnost stromů

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem.

Potí-li se Domicila, bude Marek chodit v kožiše.