Obec Krasíkov
ObecKrasíkov

O naší obci

Dnešní Krasíkov se řadí ke členům svazku obcí Mikroregion Lanškrounsko. Vesnice má vybudován vodovod, kanalizaci s napojením na čističku odpadních vod a plynofikaci. Občanům je k dispozici knihovna, prodejna smíšeného zboží, hostinec, 2 hřiště a tělocvična

Historické pohlednice

Historické pohlednice a fotografie byly převzaty z knihy: "OBCE LANŠKROUNSKA - album starých pohlednic z let 1897-1945 ze sbírky Karla Uhlíře" a to s laskavým svolením Městského muzea Lanškroun a sběratele Karla Uhlíře. Zdroj souboru pohlednic do nových stránek poskytl Mgr. Petr Vitásek, správce původních stránek Krasíkova na doméně www.krasikov.eu.

Pár fotografií pořídil v poválečných letech pan Václav Gereš, tehdejší kronikář.

Další historické snímky lze nalézt na internetových stránkách.

www.schoengengstgau.eu

Datum vložení: 11. 8. 2011 19:37
Datum poslední aktualizace: 24. 9. 2020 12:45

Dnes je 29.2.2024

Svátek má Horymír

Zítra má svátek Bedřich

Náhodný výběr z galerie

Skupina paní Kučerové: K - Lucka Dušková, M - Terezka Kolomazníková, B - Veronika Knápková

V únoru sníh a led - v létě nanesou včely med.

Mírný a jasný únor je zlým znamením pro jaro.

dnes, čtvrtek 29. 2. 2024
pátek 1. 3. slabý déšť 8/5 °C