Počasí dnes:

23. 8. 2019

poloj

Bude skoro jasno až polojasno, na JV přechodně až oblačno, ojediněle přeháňky. Denní teploty 23 až 27°C. Noční teploty 15 až 11°C.

Dnes je 23.8.2019

Svátek má Sandra

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Mezinárodní den pro připomenutí obchodu s otroky a jeho zrušení

Zítra má svátek Bartoloměj

Boží muka "U kapličky"

Tato památka leží ve východní části katastru asi dva kilometry za obcí. Nejlépe je přístupná polní cestou z obce Koruna. Jedná o vyzděný a omítnutý sloup, který chrání stříška na čtyřech dřevěných kůlech.

Na sloupu božích muk bývaly na všech čtyřech stranách umístěny obrazy svatých malovaných na dřevě. Pod těmito obrazy byly po 1. světové válce umístěny mosazné desky s vyrytými jmény padlých krasíkovských občanů. Kolem dokola byl nízký plůtek s lavičkami a v každém rohu byla zasazena lípa.

Bohužel takto památka v současnosti nevypadá. Obrazy svatých a mosazné desky se jmény se ztratily. Také plůtek s lavičkami zmizel.

Poslední oprava byla uskutečněna v roce 1996. Byla nově udělána fasáda a zastřešení, břidlici na stříšce vystřídal umělý šindel. Vzrostlé lípy jsou zde stále, ale jedna z nich je poškozena bleskem.

Fotografie byly pořízeny v létě 2011.

Historická fotografie z roku 1945
Foto V.Gereš