Obec Krasíkov
ObecKrasíkov

O naší obci

Dnešní Krasíkov se řadí ke členům svazku obcí Mikroregion Lanškrounsko. Vesnice má vybudován vodovod, kanalizaci s napojením na čističku odpadních vod a plynofikaci. Občanům je k dispozici knihovna, prodejna smíšeného zboží, hostinec, 2 hřiště a tělocvična

Zvýšení retenční schopnosti krajiny

Zvýšení retenční schopnosti krajiny 1

Realizace projektu září 2023 - únor 2024

Celkové náklady:                                 1 718 717,88 Kč

Dotace OPŽP:                                       1 424 236 Kč

Výdaje z rozpočtu obce Krasíkov:    294 482 Kč

Realizované krajinářské úpravy v katastru obce Krasíkov mají za cíl podpořit přirozené funkce krajiny výsadbou stromů a keřů, což umožní přirozený vývoj navázaných společenstev živočichů a rostlin. Navrhovaná opatření tedy výrazně přispějí ke zlepšení stávajícího stavu lokality, ať už estetického, ale také z hlediska biodiverzity. Drobné terénní úpravy (tzv. Svejly, nebo zasakavací průlehy) zajistí zlepšení vodního režimu na okolních plochách.

Konkrétně byla provedena výsadba 41 ks nových stromů (bal OK 10-12 cm) pro vytyčení lokalit.

Ty jsou dále doplněny o 230 ks lesnických odrostků a 40 ks ovocných špičáků. Ze stromů byly vysazovány lípa malolistá, javor klen a mléč, třešeň ptačí, topol osika, dub zimní a jilm horský. Do podmáčených lokalit byly vysazeny 2 druhy vrby a olše lepkavá. Z ovocných druhů byla vysázena švěstka, třešeň, jabloň a hrušeň.

Dále bylo vysazeno 632 ks keřů. Vzhledem k místním negativním zkušenostem s velkým tlakem zvěře na výsadby je třeba keřové segmenty ochránit dočasnou oplocenkou. Na řešených plochách bylo provedeno celkové zatravnění travinobylinnou směsí.

Na lokalitě byly instalovány berličky pro dravé ptáky.

Datum vložení: 21. 2. 2024 8:31
Datum poslední aktualizace: 26. 2. 2024 14:04
Autor: Petr Jeřábek

Dnes je 30.4.2024

Svátek má Blahoslav

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Mezinárodní den pracoviště

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Svátek práce

Studený a mokrý duben plní sklepy a sudy.

Jak prvně zahřmí, fialka víc nevoní.

dnes, úterý 30. 4. 2024
jasno 21 °C 10 °C