Počasí dnes:

18. 10. 2018

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Denní teploty 17 až 21°C. Noční teploty 9 až 5°C.

Dnes je 18.10.2018

Svátek má Lukáš

Zítra má svátek Michaela

Boží muka "U kapličky"

Tato památka leží ve východní části katastru asi dva kilometry za obcí. Nejlépe je přístupná polní cestou z obce Koruna. Jedná o vyzděný a omítnutý sloup, který chrání stříška na čtyřech dřevěných kůlech.

Na sloupu božích muk bývaly na všech čtyřech stranách umístěny obrazy svatých malovaných na dřevě. Pod těmito obrazy byly po 1. světové válce umístěny mosazné desky s vyrytými jmény padlých krasíkovských občanů. Kolem dokola byl nízký plůtek s lavičkami a v každém rohu byla zasazena lípa.

Bohužel takto památka v současnosti nevypadá. Obrazy svatých a mosazné desky se jmény se ztratily. Také plůtek s lavičkami zmizel.

Poslední oprava byla uskutečněna v roce 1996. Byla nově udělána fasáda a zastřešení, břidlici na stříšce vystřídal umělý šindel. Vzrostlé lípy jsou zde stále, ale jedna z nich je poškozena bleskem.

Fotografie byly pořízeny v létě 2011.

Historická fotografie z roku 1945
Foto V.Gereš